Posted on

Podstawą dla wielu użytkowników komputera jest posiadanie prostego i przyjemnego w obsłudze programu do pisania i do obróbki tekstu. Jeżeli pracujemy w środowisku Windows, korzystać możemy z programów, które są jego integralną częścią.

Są to jednak edytory o bardzo okrojonych funkcjach, pozwalające na jego modyfikację w ograniczonym stopniu. Mowa o Notatniku i WordPadzie.

Niewątpliwym numerem jeden wśród edytorów tekstu jest Microsoft Word, który jest częścią całego pakietu Microsoft Office. Za pomocą Worda można napisać i profesjonalnie edytować tekst.

www.tynkiposadzkifranke.pl

Posiada on szereg zaawansowanych funkcji, takich jak korekta tekstu, wstawianie tabel i diagramów, tworzenie spisów treści z odnośnikiem do odpowiednich miejsc w tekście i wiele innych. Oprogramowanie Microsofta ma oczywiście swoją (nieniską) cenę, mimo to obecnie jest najpopularniejszym edytorem tekstu na rynku.

Programem darmowym, a w swoich funkcjach zbliżonym do Worda, jest Writer, będący częścią pakietu OpenOffice. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, iż za jego użytkowanie nie trzeba zapłacić ani złotówki, a program dostępny jest do ściągnięcia z sieci w każdej chwili.

Poza tym Writer dostępny jest zarówno w wersji dla Windowsa, Linuxa jak i Maca OS.

serwery dedykowane