Jak nie węgiel to co?

Nie da się ukryć, że na chwilę obecną Polska gospodarka jest uzależniona od węgla. Jako że posiadamy spore jego złoża, to naturalne jest to, że też jest on dla nas bardzo znaczącym źródłem energii.

https://4biz2.biz/pl/advertisement/list/towary/paliwo?sector=1607

Czy tego chcemy, czy nie, musimy systematycznie zmniejszać jego wydobycie i zużycie, ponieważ jest to i nie ekonomiczne (wydobycie przynosi straty), i nie ekologiczne, a organizacje międzynarodowe (głównie Unia Europejska) nie pozwolą nam na ciągłe zatruwanie środowiska w tak dużym stopniu, w jakim robimy to obecnie. Czym więc możemy zastąpić węgiel? Niektórzy twierdzą, że powinniśmy zainwestować w energię jądrową, co jednak zdaje się mało realnym pomysłem.

Może alternatywą jest gaz łupkowy, jednak nadal jest to wielka niewiadoma. Bez wątpienia, powinniśmy natomiast w większym stopniu wejść w rozwijanie technologii produkowania zielonej energii.

Chodzi tutaj o różne jej formy, takie jak chociażby farmy wiatrowe, elektrownie rzeczne czy też biomasa. Niestety, poszukiwanie nowych rozwiązań jest już konieczne.

https://ekodel.com/ sprzedaż gazu ziemnego