Posted on

Spam to niechciane i zazwyczaj nieprzydatne wiadomości mailowe, które każdy z użytkowników Internetu otrzymuje na swoją skrzynkę pocztową. Ten typ wiadomości ma zazwyczaj charakter reklamowy lub promocyjny, jednak jest to także jedna z form rozsyłania wirusów i szkodliwych oprogramowań przez hakerów.

Spam jest wysyłany zazwyczaj z charakterystycznych adresów: nie posiadają one jasno określonej nazwy użytkownika czy instytucji, a pełne są nieusystematyzowanych kombinacji znaków. Wynika to z tego, że kiedy jeden adres zostanie np.

zarządzanie transportem w firmie

zablokowany, to jego właściciele tworzą kolejne, podobne. Z jednego adresu są wysyłane dziennie nawet setki tysięcy takich samych wiadomości do niezidentyfikowanych internautów.

Aby nie otrzymywać spamu i nie zaśmiecać sobie skrzynki nieważnymi wiadomościami warto jest zacząć korzystać z opcji oznaczania spamu. Jeżeli otrzymasz kilka podejrzanych wiadomości z tego samego adresu możesz bez zastanawiania dodać go na listę spamu: dzięki temu nie tylko oczyścisz swoje wiadomości przychodzące, ale także uchronisz się przed możliwym otrzymaniem niebezpiecznej wiadomości z wirusem lub próbą wyłudzenia danych osobowych czy też pieniędzy.

https://www.erekruterit.pl/rekrutacja-programistow-java