Posted on

W celach rozrywkowych (i nie tylko) wykorzystywanych jest kilka urządzeń zewnętrznych komputera, aby osiągnąć odpowiednie efekty. Podstawowymi elementami są klawiatura i myszka, lecz do całego zestawu dochodzą też inne przedmioty.Dżojstiki pierwotnie służyły do zadań związanych z lotnictwem lub innych urządzeń.

www.zwiazekgornoslaski.org

Za pomocą drążka użytkownik mógł sterować ruchami danej maszyny. Pierwsze modele przeznaczone do celów związanych z komputerami miały ograniczony ruch do ośmiu kierunków i zazwyczaj jednego przycisku wywołującego zaprogramowaną funkcję. Nowsze dżojstiki posiadały niewielkie poprawki, jak np.

zwiększona liczba przycisków. Modele analogowe z kolei pozwalały na ruch we wszystkich kierunkach, dzięki czemu dokładność była dużo większa. Wraz z rozwojem elektronicznej rozrywki, dla komputerów rozpoczęto produkcję tzw.

gamepadów robionych na wzór kontrolerów konsol do gier. Nowoczesne modele nie tylko posiadają dużą ilość przycisków, ale także potrafią działać bezprzewodowo.Dżojstiki oraz kontrolery przez lata wspomagały nie tylko urządzenia komputerowe w dokładności ruchów, ale także pozwalały czerpać większą zabawę z gier.

dzierżawa urządzeń drukujących samochodowa.city-traffic.com.pl