Kino domowe a soundbar

yamaha tsx-b235 wideodomofony bcs monitory używane

Nie da się ukryć, że przemysł firm audio rozwija się w ostatnich czasach bardzo szybko. Dotrzymują mu kroku wytwórnie muzyczne, które wraz z ich rozwojem wykazują większe zapotrzebowanie na danego typu sprzęty. Jest to pewnego rodzaju korelacja, dzięki której obie strony czerpią wzajemne korzyści. Oczywiście oprócz zmian w sprzętach wysokiej klasy możemy także zaobserwować powstawanie coraz to nowszych modeli urządzeń dla zwykłego człowieka, tak zwanego melomana. Z każdej strony jesteśmy zalewani nowymi modelami słuchawek, mikrofonów czy też mikserów. Do tego dochodzi także nieco większy sprzęt jak kolumny bądź też konsolety. Bardzo istotną gałęzią tego przemysłu są także kina domowe, które to znajdują się obecnie prawie w każdym domu. Mimo, że ich ilość i rodzaje mogą być przytłaczające, ciągle mamy styczność z coraz to nowszymi modelami. Dość ciekawym i stosunkowo niedawno przedstawionym rozwiązaniem są soundbary, które przejmują funkcję kina domowego, lecz mają zdecydowanie mniejsze rozmiary.

Spójrzmy też chociażby na słuchawki – tutaj z pewnością znajdziemy model odpowiedni dla każdego z nas. W końcu powstają przecież sprzęty przeznaczone nawet dla osób uprawiających konkretne dyscypliny sportowe. Dzięki temu widać, jak bardzo przemysł audio staje się otwarty na potrzeby przyszłych konsumentów. Stara się on tworzyć rozwiązania z jednej strony uniwersalne i ponadczasowe, z drugiej jednak dedykowane konkretnym grupom.

Kino domowe czy soundbar – która inwestycja jest lepsza?

Kino domowe to obecnie jeden z najbardziej powszechny sprzętów, który znajduje się w niemalże każdym domu. Dostarcza on niecodziennych wrażeń zarówno podczas słuchania muzyki, jak i oglądania filmów. Na rynku mamy naprawdę szeroki wybór gotowych zestawów lub też podzespołów, z których możemy sami wybrać interesujące nas elementy. Trzeba jednak pamiętać, że kino domowe musi składać się z kilku podstawowych elementów takich jak:

  • telewizor,
  • odtwarzacz,
  • głośniki,
  • wzmacniacz.

Telewizor powinien być całkiem sporych rozmiarów, choć dziś jest to w zasadzie standard w większości gospodarstw domowych.

Musimy jednak posiadać do niego jeszcze odtwarzacz – może to być zwykły DVD lub blu-ray. Odtwarzacze blu-ray są obecnie polecane o wiele bardziej, ponieważ z jednej strony są w stanie poradzić sobie ze starszą technologią DVD, a z drugiej płyty blu-ray zaczynają pomału wypierać swoje starsze odpowiedniki. Kolejnym krokiem powinno być zakupienie głośników. Tutaj ogranicza nas praktycznie tylko wyobraźnia i ilość wolnego miejsca do dyspozycji. Nie możemy też zapomnieć o wzmacniaczu, który to jest sercem całej konstrukcji i podtrzymuje działanie systemu. Soundbary są alternatywą dla osób, które nie posiadają dużo wolnego miejsca. Są one bowiem bardzo niewielkimi urządzeniami skupiającymi w sobie moc kina domowego. Z tego też powodu bardzo często są wybierane na przykład do małych mieszkań w blokach. Oferują one pełnię brzmienia nawet w małych przestrzeniach.

You may also like...