Posted on

Gry wideo to dziś coraz prężniej rozwijająca się branża. Rozwija się także coraz bardziej popularny e-sport, na którym najlepsi gracze mogą dziś zarobić naprawdę niemałe pieniądze. Dla większości z nas gry to jednak przede wszystkim jeden z najpopularniejszych sposobów na rozrywkę w wolnym czasie. Grać może każdy – na rynku dostępnych jest tyle gatunków gier i tytułów, że każdy znajdzie coś dla siebie. Z pewnością bardzo istotne znaczenie ma grafika, która często odgrywa kluczową rolę w grach.

Wiele osób pomija aspekt audio, co nie zawsze jest jednak dobrym rozwiązaniem – jak się bowiem okazuje, dobre nagłośnienie może w znaczący sposób wpłynąć na nasze doświadczenie grania, a w niektórych grach dobry sprzęt audio może okazać się dużym ułatwieniem. Nic więc dziwnego, że na zawodach e-sportowych widzimy dziś graczy, którzy korzystają z wysokiej jakości zestawów audio (najczęściej słuchawek). Także my możemy poczuć się jak profesjonaliści, dbając o kwestię audio w naszych własnych czterech ścianach. Nie ma żadnych wątpliwości, że jednym z najpopularniejszych sposobów na poprawienie jakości audio jest kupno dobrej jakości słuchawek. Nie jest to jednak wcale takie łatwe zadanie, a gracz stanie przed różnymi dylematami.

Jednym z takich dylematów jest wybór między konstrukcją otwartą a konstrukcją zamkniętą. Te pierwsze charakteryzują się lepszym odtwarzaniem przestrzeni, podczas gdy te drugie cechuje z reguły silniejszy bas oraz bardzo dobra izolacja od otoczenia. Przy okazji kupna słuchawek warto też zadbać o dobrej jakości mikrofon.

Jaki sprzęt audio dla gracza?

Mikrofon to również bardzo ważna sprawa, szczególnie wśród tych graczy, którzy wybierają tytuły z tak zwanym multiplayerem, a więc z możliwością gry wieloosobowej. W takiej sytuacji dobry mikrofon pozwoli na komunikację wewnątrz drużyny i znacząco usprawni granie.

Przy wyborze słuchawek zwróćmy więc uwagę na sam mikrofon, a prócz tego sprawdźmy, czy dany zestaw charakteryzuje także niska waga oraz wygoda – jest to bardzo ważne, szczególnie jeśli gry wideo wypełniają długie godziny naszego wolnego czasu. Słuchawki gamingowe nie są jednak wymogiem – gracze mogą zdecydować się także na kolumny. Najczęściej wybiera się chyba kolumny aktywne, które posiadają wbudowany wzmacniacz i bardzo dobrze sprawdzają się podczas gry w różnego rodzaju tytuły. Jeżeli więc kupujemy kolejne elementy do naszego komputera, z którego chcemy stworzyć prawdziwe gamingowe centrum, zadbajmy nie tylko o grafikę i osiągi komputera, ale również o dźwięk. W grach wideo odgrywa on bardzo ważną rolę – w rozgrywkach wieloosobowych pozwala na łatwą komunikację i może poprawić nasze osiągi, natomiast w grach dla pojedynczego gracza może budować niesamowity klimat i dostarczać nam niesamowitych emocji.

Zresztą nie od dziś wiele ścieżek muzycznych gier przeszło do historii jako kultowe. Warto więc zadbać o kwestię brzmienia, tym bardziej, że z dobrej jakości słuchawek możemy korzystać nie tylko podczas grania, lecz także słuchania ulubionej muzyki albo oglądania filmów.