Jakie filmy podobają się publiczności?

www.arkarumia.pl https://www.budogram.pl/artykuly/wentylacja-mechaniczna-jakie-rozwiazania-do-domu-energooszczednego http://www.tophifi.pl/producenci?producent=bowers+%26+wilkins

Widz bywa wybredny. Ma także rozmaite potrzeby, które nie zawsze dają się zamknąć w jednej szufladce. Tu właśnie dochodzimy do pytania o to, jakie filmy lubią oglądać widzowie? I nie ma mowy o tym, by odpowiedź była jednoznaczna. Trzeba pamiętać, że ludzie mają szalenie różnorodne upodobania. Niektórzy cieszą się kinem o odmiennym charakterze. Raz mają ochotę na coś ambitnego, zaliczanego do kategorii „kina artystycznego”, innym razem wolą sięgnąć po coś typowo rozrywkowego. To nie jest rozdwojenie jaźni, ale po prostu różnorodność potrzeb tego samego człowieka. Reklama przekłada się na kasowość Nie ma idealnego pomysłu na udany film i nie jest możliwe, aby kiedykolwiek taki powstał. Zwłaszcza że o jakości kina w praktyce decyduje multum czynników. Umiejętności scenarzysty, reżysera, aktorów i poszczególnych członków ekipy przesądzają o końcowym sukcesie bądź jego braku. Bywa również tak, że udane produkcje nie odnoszą sukcesu kasowego z innych przyczyn. Wina może leżeć po stronie dystrybutora lub zmowy nieprzychylnych konkretnemu reżyserowi recenzentów, co także się zdarza – w Hollywood i poza nim. Twórcom trudno się przed czymś takim obronić. Skoro nie ma filmów dla wszystkich, to które z nich zdobywają uznanie w największym stopniu? Nikogo chyba nie zaskoczymy.

Kinowe hity, jakie zyskują największy rozgłos medialny zawsze mogą liczyć na dużą frekwencję podczas seansów. Rzecz jasna to jeszcze nie przesądza artystycznej wartości. Wiadomo bowiem, że przebojami stają się całkiem powszechnie te tytuły, których pozytywnych ocen wśród krytyków da się szukać ze świecą. Taka sytuacja ma miejsce zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Bo duży budżet na reklamę niemal zawsze owocuje sporą liczbą widzów. Kontrowersje i nuda mogą bardzo zaszkodzić Publika bywa szalenie wybredna, co nie powinno nikogo dziwić. Ludzie nie zawsze są też sprawiedliwi w swoich ocenach, co jest zupełnie odrębnym zjawiskiem. Część filmów pada ofiarą swoistego „hejtu” na przykład z racji tematyki lub wydźwięku ideowego konkretnej produkcji. Nawet jeśli nie da się jej nic zarzucić w wymiarze artystycznym i warsztatowym, to nadal część odbiorców znajdzie zupełnie inne powody, aby takie filmy ostro krytykować. I to także jest sytuacja, z jaką muszą liczyć się twórcy – szczególnie wówczas, gdy chcą poruszyć kwestie kontrowersyjne. Tym, co może skutecznie obniżyć notowania każdego filmu jest nuda na ekranie. Żaden widz nie lubi się nudzić, a o części tytułów można powiedzieć, że ciężko na nich nie zasnąć. I tu mamy rzeczywiście spory kłopot, bo nie wszystkie nudne filmy są złe względem fabuły czy warsztatowych cech. Jeśli jednak nie mają w sobie tego czegoś, co przyciąga uwagę widza w czasie seansu, to takie produkcje również nie mają szans na entuzjastyczne przyjęcie.

Przekonało się o tym już spore grono reżyserów, których wizja rozminęła się z percepcją publiczności.

You may also like...