Posted on

Mysz to kolejne urządzenie wejścia, które umożliwia komunikację z komputerem. Dzięki poruszaniu nią po powierzchni płaskiej, możliwy jest ruch kursora na ekranie monitora i wydawanie poleceń za pomocą kliknięć.

Mysz może być przewodowa lub bezprzewodowa, na rynku dostępnych jest wiele modeli, które zadowolą najbardziej wymagających użytkowników. Najstarszym, rzadko obecnie spotykanym typem myszy jest mysz mechaniczna, działająca z wykorzystaniem metalowej, pokrytej gumą kulki, która wprowadza w ruch rolki umieszczone wewnątrz myszy.

System ten wymaga częstego czyszczenia – kulka brudzi się, a wewnątrz gromadzi się kurz. Znacznie bardziej popularnymi są obecnie mysze optyczne, które działają poprzez zainstalowane w podstawie diody.

W przeciwieństwie do „kulkowej”, działają one na niemalże wszystkich powierzchniach i nie ulegają zabrudzeniom. Najnowszym rozwiązaniem jest zastosowanie diody laserowej, która jest bardziej czuła, co podnosi jakość i komfort pracy.

Przy wyborze myszy bardzo ważny jest jej ergonomiczny kształt. Ma to duże znaczenie dla osób, które spędzają przed komputerem wiele godzin i cenią sobie komfort i wygodę.

Mysz powinno dobierać się do kształtu dłoni tak, by dobrze ją podtrzymywała i przy dłuższym użytkowaniu nie powodowała drętwienia.

zarządzanie drukiem www.sophiebutik.pl