Posted on

Klinkier elastyczny jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów budowlanych, jeśli chodzi o wykończenie ścian. Wszystko dlatego, że mogą pochwalić się wieloma zaletami.

www.kozakwojtan.nieruchomosci.pl

Przede wszystkim, tego typu płyki są cienkie i lekkie oraz jak sama nazwa wskazuje – elastyczne. Dzięki temu można nimi wykończyć w zasadzie każdą powierzchnię, a na dodatek bardzo łatwo możemy to zrobić samodzielnie, gdyż klinkier nakłada się bardzo prosto.

Dużym plusem jest fakt, że występują w różnego rodzaju wymiarach, co sprawia, że jesteśmy w stanie stworzyć wiele różnych i ciekawych aranżacji, wykorzystując takie płytki w wielu sytuacjach. Czy to za mało powodów, aby postawić właśnie na płytki klinkierowe? Jeśli potrzebujemy nieco więcej, aby się przekonać, warto jest zwrócić uwagę na najważniejsze właściwości klinkieru elastycznego.

Czym charakteryzuje się klinkier elastyczny?

W pierwszej kolejności należy oczywiście wymienić jego elastyczność i giętkość, gdyż to właśnie dzięki temu możemy go stosować przy okazji zaokrąglonych powierzchni, tworząc w ten sposób bardzo ciekawe wykończenia. Klinkier jest również bardzo lekkim materiałem, a do tego łatwym w obróbce.

Nie można także nie wspomnieć o jego bardzo dobrych właściwościach odpornych – czy to na mróz, czy na uszkodzenia mechaniczne lub też promieniowane słoneczne. Jakby tego było mało, wykorzystanie klinkieru elastycznego zapewnia nam również odpowiednią wentylację.

Na koniec należy jeszcze podkreślić jego wysokie walory estetyczne – jako wykończenie ścian klinkier prezentuje się bowiem bardzo ciekawie, a dużym plusem jest także fakt, że płytki klinkierowe bardzo łatwo utrzymamy w czystości, gdyż bez obaw można je szorować, nie uszkadzając przy tym ich struktury.

gazomierz g4 intergaz http://e-keller.pl/products/farby-do-sitodurku/