Posted on

Przemysł technologiczny bez przerwy dąży do tego, aby obsługa urządzeń codziennego użytku była jeszcze prostsza. W przeciągu dwóch dekad od pojawienia się pierwszych telefonów komórkowych ich rozmiar i ilość klawiszy ulegały ciągłej minimalizacji. Obecnie wszystkie czynności odbywają się za pomocą dotykowych ekranów.

Jednak w niedługim czasie może się to zmienić. Wszystko przez fale elektromagnetyczne. Naukowcy dowiedli, że za ich pomocą można połączyć ludzki mózg z maszyną.

Pierwsze tego typu badania prowadzono już w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku i dotyczyły stworzenia wózków inwalidzkich dla osób, które nie mogą się poruszać. Opracowano metodę, która przy odpowiednim skupieniu, pozwalała na sterowanie wózkiem. Niestety badani szybko się dekoncentrowali co sprawiało, że system zawodził.

Obecnie prowadzi się prace nad zsynchronizowaniem urządzeń do samopoczucia osoby, do której należą. Dzięki temu wyeliminuje się kłopotliwe problemy. Czy w takim razie urządzenia gospodarstwa domowego będą znały nasze myśli i zamiary?.