Posted on

splycanie_symboliki_apokaliptycznej.jpg

Zdaje się, że wiele osób posługuje się symboliką wprost z „Apokalipsy” świętego Jana, niekoniecznie zdając sobie sprawę, skąd one pochodzą. Ten fragment Nowego Testamentu jest chyba jednym z najpopularniejszych, a jego wpływ na kulturę na przestrzeni wieków jest przeogromny.

Mroczna wizja zagłady świata, którą opisał w swoich proroctwach święty Jan, z pewnością nie jest jednoznaczna i przejrzysta. Widoczny jest w niej silny mistycyzm, a ten zawsze można interpretować na różne sposoby.

Apokaliptyczne symbole chętnie wykorzystywane są przez muzyków, pisarzy czy malarzy. Dzięki temu przenikają do umysłów odbiorców sztuki, którzy jednak niejednokrotnie w ogóle nie zdają sobie sprawy, jakie jest ich pierwotne znaczenie.

W dzisiejszych czasach, kiedy mówi się o apokalipsie, to wielu ludzi automatycznie kojarzy ją z hollywoodzkimi produkcjami, w których na przykład świat opanowują kosmici czy też toczone są wojny między ludźmi i robotami. Zdaje się, że takie obrazy mają niewiele wspólnego z oryginalną „Apokalipsą”.

karaoke kolędy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *