Posted on

Słuchawki wokółuszne mają swoją konkurencję,w postaci słuchawek nausznych, choć na pierwszy rzut oka, są do siebie teoretycznie bardzo podobne. Jest to rodzaj sprzętu, którego głównym przeznaczeniem jest użytkowanie na tak zwanej „ulicy”, czyli na zewnątrz, poza domem.

yamaha tsx-b235

Najbardziej zauważalną już optycznie różnicą jest fakt, iż są one o wiele mniejszego rozmiaru. Ich konstrukcja jest delikatniejszą i bardziej lekką.

Każdy ich element jest sam w sobie mniejszy, poczynając od pałąków, po przez nausznice a na muszlach nausznych kończąc. Ciekawostką w tej kategorii słuchawek jest fakt, iż wiele z modeli jest wyposażonych w system umożliwiający ich złożenie, a tym samym uzyskanie mniejszych gabarytów ułatwiających ich przenoszenie i przechowywanie.

Odmienne zastosowanie tych słuchawek, pozwala na zmniejszenie gabarytów, ze względu na fakt, iż nie ma potrzeby zamknięcia całej małżowiny a tylko ujścia kanału słuchowego. Jest to też powód, dla którego ten rodzaj słuchawek nie dorównuje słuchawkom wokółusznym.

wizausa.pl nokia6300.pl