Posted on

Kolejną grupą słuchawkowych produktów, będących drogimi oraz stosunkowo rzadko spotykanymi, są słuchawki elektrostatyczne.

Pomimo, iż ich budowa nie jest zbyt skomplikowana, to efekty jakie pozwalają osiągnąć w kontakcie z dobrą muzyką, są piorunujące.

Najważniejszym elementem elektrostatycznych słuchawek jest bardzo, bardzo cienka membrana, będąca produktem polimerowym.

www.szczepionki.net.pl

Jej grubość, co jest bardzo ciekawą informacją, mierzona jest w częściach tysięcznych milimetra, które nazywane są mikronami.

Do wspomnianej powyżej membrany, przymocowany jest zawsze element zwany cewką, który to zasilany jest napięciem nawet 1000 V.

Kolejnym elementem składowym są statory, które odbierając sygnał ze wzmacniacza i wytwarzając elektrostatyczne pole, poruszają membraną.

Takowa akcja powoduje reakcję w postaci dźwięku.

Ogólnie można spotkać się z opinią, że słuchawki elektrostatyczne pozwalają na uzyskanie bardzo przejrzystego dźwięku, który staje się nie tylko lekkim, ale także i gładkim, co dla wyrafinowanego ucha jest niezmiernie ważne i pozwala docenić jakość i kompozycję każdego z odsłuchiwanych utworów muzycznych.