Posted on

Skaner to urządzenie, które służy do odczytywania obrazu i zapisywania go w wersji cyfrowej w pamięci komputera. Najpopularniejszym, a zarazem najbardziej klasycznym modelem jest skaner płaski – spełnia on swoją podstawową funkcję – odczytuje sekwencje obrazu i tekstu oraz przenosi je do komputera. Taki dokument możemy poddać dalszej obróbce.

Oprócz skanera płaskiego na rynku dostępne są także skanery kompaktowe, które posiadają znacznie więcej funkcji. Ten rodzaj urządzenia przydatny będzie grafikom i fotografom, posiada bowiem wbudowany czytnik negatywów. Podczas pracy ze skanerem ważna jest też jego wydajność.

www.chicmagazine.pl

W zależności od typu, mogą one dziennie skanować od 3000 do ponad 7000 stron. Spośród parametrów decydujących o jakości skanera ważne są jego rozdzielczość i kolor. Podstawowe skanery, przeznaczone do skanowania dokumentów, nie gwarantują dużej rozdzielczości obrazu cyfrowego, w zamian za to działają o wiele szybciej i sprawniej od tych bardziej profesjonalnych.

Dodatkową opcją, jaką może posiadać skaner jest też funkcja skanowania dwustronnych dokumentów podczas jednej sesji. Rozwiązań i możliwości technologicznych jest coraz więcej, przy wyborze urządzenia warto prześledzić je szczegółowo.

dzierżawa kserokopiarek