Posted on

Niektórzy uważają, że pieniądze zabijają ducha sztuki. Inni twierdzą zaś, że bez pieniędzy sztuka by umarła. Obie grupy zdają się częściowo mieć rację. Przemysł artystyczny obejmuje wszystko to, co jednocześnie zachwyca i jest utylitarne.

www.workuta.pl

Oprócz teatru i muzyki, jest to więc wszelkiego rodzaju zdobnictwo i dekoratorstwo; zwykle w odniesieniu do przedmiotów codziennego użytku. Nie można się nie zgodzić, że przemysł otwiera przed artystami nowe perspektywy. Tylko, że wraz z wprowadzeniem maszyn, które zastępują artystów, branża ta ma coraz mniej wspólnego ze sztuką. Należy też dodać, że obecnie do rzadkości należą rękodzieła, z tego też powodu są na wagę złota.

Ten, kto potrafi dotrzeć do szerokiego odbiorcy, zarabia więcej. Dlatego właśnie największy przychód w branży artystycznej odnotowują środki masowego przekazu. W zależności od tego, co nazywamy sztuką, najlepiej zarabiają niezależni performerzy z całego świata, a także przedsiębiorstwa oferujące usługi artystyczne. Należy tu wymienić dekoratorów wnętrz i ogrodów, ale również stylistów.

zbiorniki powietrza www.bricks-bits.com.pl