Posted on

Internet Explorer to z pewnością najstarsza przeglądarka internetowa, która wśród internautów nie cieszy się dobrą sławą. I choć najnowsze wersje Internet Explorera nie odbiegają zanadto jakością od przodowników w dziedzinie przeglądarek – Google Chrome i Mozilli Firefox, za Explorerem ciągnie się widmo edycji 6.0, której system zabezpieczeń nie spełniał swoich podstawowych funkcji.

Nowa wersja programu pod tym względem jest już znacznie lepsza. Minusem jej jest jednak niekompatybilność z większością dodatków i wtyczek, które mają oczywiście swoje odpowiedniki dla Exlplorera, ale nie są już tak proste w instalacji. Przeglądarkami, które wśród internautów cieszą się zdecydowanie większą popularnością niż przeglądarka Microsofta są Chrome i Firefox.

Choć nie można powiedzieć, że to programy w sposób nadzwyczajny przewyższające konkurenta. Są obszary, w których przeglądarki te są zdecydowanie lepsze od Explorera, ale są i takie, w których plasują się zdecydowanie niżej. O wyborze przeglądarki powinny zdecydować oczekiwania użytkownika, są one bowiem wydajne w zupełnie innych obszarach.