Posted on

Wybierając program antywirusowy zdecydować możemy się na jego płatną bądź bezpłatną wersję. Najpopularniejszymi bezpłatnymi programami antywirusowymi są Avast! Free Anywirus i AVG. Zabezpieczają one komputer przed zagrożeniem podczas codziennego przeglądania stron internetowych, wysyłania e-maili czy też korzystania z komunikatorów internetowych. Jeżeli zależy nam na bardziej rozbudowanej ochronie naszego komputera musimy zdecydować na program komercyjny i za dodatkowe funkcje zapłacić.

Bardziej zaawansowane programy antywirusowe wzbogacone są o szereg funkcji, zapewniających nam jeszcze większe bezpieczeństwo. Niektóre z nich zaopatrzone są we wtyczki do przeglądarek internetowych, które badają bezpieczeństwo odwiedzanych stron internetowych, inne zawierają przydatne zapory antyspamowe. Tak naprawdę im więcej funkcji posiada program antywirusowy, tym lepiej dla naszego sprzętu. Oczywiście wziąć należy pod uwagę to, jaką sumą dysponujemy i czy w ogóle możemy pozwolić sobie na płatne oprogramowanie.

www.kotel.com.pl

Warto wiedzieć, że nawet jeśli nie stać nas na program antywirusowy z najwyższej półki, to zainstalowanie nawet bezpłatnego oprogramowania będzie lepsze niż pozostawienie komputera bez ochrony antywirusowej.

www.kmkm.org.pl