Posted on

Specyfiką chorób zaliczanych do grona cywilizacyjnych jest głównie to, że w większości przypadków można zahamować ich rozwój lub wyleczyć je całkowicie pod warunkiem, że diagnoza będzie odpowiednio wczesna. Dotyczy to przede wszystkim raka, na którego nie ma wprawdzie prostego lekarstwa, ale który da się wyeliminować za pomocą właściwie dobranej kombinacji środków farmakologicznych oraz – gdy zachodzi taka konieczność – naświetlania.

Warunkiem tego, aby terapia była w miarę krótka i mało dokuczliwa dla pacjenta, jest wcześnie postawiona diagnoza. Jeśli mowa o chorobach układu sercowo-naczyniowego, to również tu profilaktyka odgrywa sporą rolę.

www.nawozenieroslin.com.pl

Bardziej chodzi jednak o właściwy tryb życia i optymalne odżywianie niż o badania okresowe, choć pewne niepokojące zmiany związane na przykład ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu da się stosunkowo łatwo przezwyciężyć. Modyfikacja diety zwykle wystarczy, aby wskaźniki się poprawiły, a tym samym układ naczyniowy mógł funkcjonować sprawniej.

Inaczej jest w przypadku cukrzycy, która ma charakter przewlekły i należy głównie dbać o to, by trzymać chorobę pod kontrolą.

http://kcrkalisz.pl/