Posted on

Przemysł meblarski pełni bardzo ważną rolę w polskiej gospodarce. Eksportowanych jest aż 90% mebli powstających w kraju. Dzięki temu, że jesteśmy znaczącym producentem w skali światowej, możemy mówić o wysokich dochodach, jakie przynosi ta branża.

uklad-pokarmowy.chorobyswiata.com.pl

Wyroby powstałe z połączenia produktów przemysłu drzewnego i tekstylnego lub szklarskiego cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno detalicznego, jak i hurtowego nabywcy. Powstała kilkadziesiąt lat temu IKEA, okazała się strzałem w dziesiątkę. Z uwagi na prostotę, przystępne ceny i łatwość montażu, podbiła światowy rynek.

Niedawno jednak oprócz „łatwych” mebli zaczęły się liczyć również klasyczne, ciężkie i dostojne, a także nowoczesne, designerskie propozycje. Polscy producenci zdają się doskonale rozumieć potrzeby klientów. Obrazują to doskonale rankingi dotyczące przemysłu meblarskiego na świecie.

Według ONZ, najbardziej dochodowy jest on w Chinach, gdzie w 2011 roku przyniósł 45,19 mld dolarów, na drugim miejscu są Niemcy i 13,67 mld dolarów, później Włochy – 11,64 mld dolarów, a dalej Polska – 9,12 mld dolarów.

http://e-keller.pl/products/rakle-do-sitodruku/ https://www.rector.pl/kategorie/nadproze