Podstawowy podział słuchawek

W handlu, na tak zwanym rynku, dostępnych jest bardzo dużo najróżniejszych słuchawek. Na pierwszy rzut oka, wydawać się one mogą bardzo podobne, jednakże po głębszym rozpoznaniu tego tematu, możemy posunąć się nawet do stwierdzenia, że posiadają mniej cech wspólnych aniżeli różnic.

Nie da się ukryć, iż wszystkie słuchawki mają element wspólny, jakim jest głośnik zamontowany we wspomnianej słuchawce, która zakończona jest niewielkich rozmiarów wtykiem, wtykiem będącym elementem przewodu sygnałowego. Najprostszym podziałem, jakiemu podlegają wszelkiego rodzaju słuchawki, jest rozróżnienie ich ze względu na budowę oraz na rodzaj zastosowanego i wbudowanego przetwornika.

To właśnie wspomniane powyżej podstawowe kryteria, rozdzielające produkty na dwie części, już w fazie wstępnej, powinny być brane pod uwagę w pierwszej kolejności, w momencie podejmowania decyzji dotyczącej wyboru wspomnianego produktu. Jednakże nie zapominajmy, że aby dokonać dobrego i satysfakcjonującego wyboru należy określić swoje potrzeby i do nich dostosować dalsze działania.