Ochrona antywirusowa

www.plbus.pl http://www.tophifi.pl/producenci?producent=rotel

Dużo mówi się o używaniu programów antywirusowych i zazwyczaj osiąga się w tym względzie zamierzone skutki, gdyż zdecydowana większość użytkowników komputera faktycznie z takich programów korzysta. Nadal zdarzają się jednak wyjątki i to właśnie te osoby padają najczęściej ofiarami ataków hakerów. Programy antywirusowe można pobrać za darmo z wielu stron z oprogramowaniami lub bezpośrednio ze stron producentów.

Można je także zakupić – również przez Internet lub w sklepach stacjonarnych. Darmowe programy mają zazwyczaj mniejszy zasięg ochrony, a jeśli chce się go poszerzyć wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Zazwyczaj jednak, dla zachowania należytego bezpieczeństwa w sieci wystarczy podstawowy, oferowany przez producenta pakiet.

Po zainstalowaniu programu antywirusowego w swoim systemie należy też zawsze pamiętać o tym, by antywirus był uruchomiony przez cały czas użytkowania komputera. Warto zaznaczyć opcję, by włączał się automatycznie, wraz ze startem systemu. To pozwoli uniknąć zapominalskim pracy na komputerze, podczas gdy ochrona jest wyłączona.

You may also like...