Posted on

Branżą, która pochłania ogromne nakłady finansowe na badania naukowe jest nie tylko farmakologia. Chcemy być przecież zarówno zdrowi, jak i piękni.

Na obie te potrzeby wydajemy więc mnóstwo pieniędzy. Dzięki temu przemysł kosmetyczny od lat rozwija się prężnie.

Ostatnio największy wzrost zainteresowania branżą kosmetyczną odnotowano w Europie Zachodniej i Ameryce Północnej. W 2010 roku najszybciej rozwijającymi się eksporterami były Niemcy, Francja i Anglia.

Polska również plasuje się wysoko w tych rankingach, gdyż mamy przynajmniej siedem rozpoznawalnych na świecie marek. Nowoczesne kosmetyki są adresowane zarówno do pań, jak i do panów.

Prawie połowa konsumentów to osoby od 35 do 55 roku życia. Różne źródła spierają się na temat tego, jakie produkty sprzedają się najlepiej.

Najczęściej jednak na pierwszym miejscu wymienia się kosmetyki do włosów. Drugie miejsce zwykle przypada produktom do ciała.

Niedużo dalej znajdują się perfumy. Najmniej dochodowe zdają się być kosmetyki do depilacji i zapewniające ochronę przed słońcem.

skup złomu Ruda Śląska http://www.wostal.biz/skup-zlomu-ruda-slaska.php Wostal – skup surowców wtórnych i złomu przemysłowe odbojnice czarno żółte