Posted on

Zakładasz konta na portalach społecznościowych, w sklepach internetowych i na stronach tematycznych. Wszędzie podajesz swoje dane osobowe i jednocześnie nigdzie nie jesteś anonimowy. Każde twoje internetowe konto może jednak okazać się smacznym kąskiem dla hakerów czy internetowych oszustów.

Pamiętaj: hasło, które tworzysz przy zakładaniu konta, a następnie podajesz przy każdym logowaniu się jest wymyślone przez ciebie i tylko tobie znane. Nie ma do niego dostępu nawet administrator strony czy portalu, jest to jednoznaczne z tym, że nie może on także go zmienić. Administracja strony nie kontroluje także treści haseł i nie wnika w strukturę.

Drukowane przez drukarnię Booklet etykiety samoprzylepne i inne nalepki można wykorzystać do dowolnych celów

Może (tylko przy zakładaniu konta) poprosić cię o stworzenie hasła spełniającego określone wymogi, np. liczbę znaków. Wszelkie prośby o zmianę hasła, wysyłane najczęściej mejlowo, ignoruj – na pewno nie pochodzą one od administratora.

W miarę możliwości staraj się również zgłaszać takie wiadomości – najprawdopodobniej ich nadawcami są hakerzy czyhający na twoje konto.

haik.pl https://rpm.pl/