Posted on

Przemysł drzewny, co nie ulega wątpliwości, zajmuje się obróbką drewna. Poszczególne przedsiębiorstwa zajmują się tartacznictwem, wytwarzaniem mebli, produkcją płyt i sklejek, stolarką budowlaną, a także wyrobem zapałek. Należy jednak pamiętać, że w skład kompetencji tego przemysłu wchodzą także inne materiały, jak korek, wiklina, czy trzcina.

W światowej czołówce producentów drewna znajdują się: USA, Indie, Chiny, Brazylia i Rosja. Stany Zjednoczone, chociaż pozyskują największe ilości drewna, są też jego wiodącym importerem, a także znaczącym producentem papieru. W Europie dominują: Szwecja, Francja i Niemcy.

Polska plasuje się na szóstym miejscu w rankingu producentów europejskich. Krajowe fabryki produkują przede wszystkim tarcicę. Najbardziej opłacalne jest eksportowanie drewna przetworzonego, sprzedawanego na przykład jako celuloza do produkcji papieru.

Takie rozwiązanie wybrała Kanada, Finlandia i Szwecja. Większość krajów całkowicie przetwarza pozyskane drewno i sprzedaje dopiero końcowe wyroby.

pompy ciepła sprzedaż https://hidroma.pl/produkty/akcesoria-hydrauliczne/olej-mineralny/