Posted on

Nauka programowania nie musi być nudna i monotonna, poza tym nigdy nie jest na nią za wcześnie, ani za późno… Musisz jedynie stworzyć odpowiednie warunki oraz zapewnić właściwe materiały – a dzieci, a nawet ty zdobędziecie podstawową wiedzę z programowania. Czy można połączyć przyjemne z pożytecznym? Oczywiście! Jeżeli ty lub twoje dziecko uwielbiacie gry komputerowe, to już dziś możecie rozpocząć przygodę z programowaniem.

Na rynku od lat dostępne są gry, które uczą języków obcych podstaw matematyki i logiki. Nie dziwi zatem, że powstają gry o nauce programowania! Na półkach sklepowych można znaleźć między innymi gry o tym… jak je tworzyć! Początkującym programistom wydaje się, że JavaScript i inne języki nie mogą być zbyt wciągającą rozrywką.

Cóż, najwidoczniej nie w tym przypadku. Co jest wciągające w takich grach? Przede wszystkim fabuła! Dzięki zdobywaniu nowych umiejętności w programowaniu możesz niszczyć wrogów, władać wirtualnym światem, w którym się znajdujesz, a w finale ratujesz świat przed apokalipsą! W efekcie uczysz się języków takich jak JavaScript i Unityscript, które możesz wykorzystać w realnym świecie.

www.szanujprzyrode.pl