Posted on

Przemysł opakowaniowy stanowi połączenie wielu innych gałęzi gospodarki. Przedmiotem jego zainteresowania jest bowiem drewno, papier, szkło i tworzywa sztuczne. Dodatkowo wykorzystuje też dorobek przemysłu poligraficznego, jeżeli chodzi o nadruki na opakowaniach. Obecnie najlepiej sprzedającymi się opakowaniami z tworzyw sztucznych są te produkowane przez firmę Tetra Pak. Innowacyjny pomysł pakowania produktów w powlekane kartoniki narodził się w Szwecji.

W 2012 roku firma Tetra Pak sprzedawała swoje opakowania już w 37 krajach świata. Biorąc pod uwagę wszystkie rodzaje opakowań, największe zyski odnotowuje koncern Amcor. Firma wywodzi się z Australii. Co ciekawe, oprócz oczywistych wartości, jak innowacyjne rozwiązania, czy bezpieczeństwo, obrała sobie za cel także moralność, wspólną pracę i odpowiedzialność społeczną. Jak widać jest to doskonały przepis na sukces.

www.pielegnacjaroslin.com.pl

Najlepiej sprzedającymi się pakowanymi produktami są napoje gazowane, mleko, słone przekąski, cukierki i gumy do żucia, a także płatki śniadaniowe.

http://taskoprojekt.com.pl/