Militarne zastosowania technologii

Dzisiejsza wojskowość wygląda zupełnie inaczej niż przed laty. Tak jak w każdej innej dziedzinie stawia się na nowoczesność. Ludzie powoli zastępowani są przez maszyny, jak inteligentne samochody niewymagające kierowcy albo też roboty samodzielnie wykrywające cel.

www.jazdapopolsku.pl

Zmiany potrzeb militarnych pociągają za sobą zmiany w przemyśle zbrojeniowym. Jest to przemysł szczególny, gdyż łączy w sobie po trochu osiągnięcia z każdej dziedziny, a od jakości wytwarzanych przez niego produktów zależy życie tysięcy ludzi. Wymaga się od niego przede wszystkim masowej produkcji broni, specjalistycznych środków komunikacji i zaawansowanego technologicznie sprzętu.

Rozwój przemysłu zbrojeniowego zależy od środków finansowych, jakie są na niego przeznaczone. Czołowym producentem są Stany Zjednoczone i Rosja. Dalej plasują się Niemcy, Francja, Ukraina i Holandia.

W Polsce przemysł ten rozwija się stosunkowo powoli. Jednakże dzięki młodym naukowcom dysponujemy coraz ciekawszymi rozwiązaniami z zakresu sztucznej inteligencji.

budowa maszyn kruszywa wapienne