Mądre wykorzystanie wydobytych surowców

Przemysł metalowy nie istniałby na pewno bez górnictwa i hutnictwa, ale też bez niego te dwie dziedziny nie miałyby większego sensu. Dzięki temu, że się uzupełniają, możemy korzystać z narzędzi, armatury i nieskończonej liczby innych wyrobów metalowych, czy blaszanych. Podstawą rynku metalowego na świecie jest żelazo.

Jednakże jego wydobycie nie jest wskaźnikiem rozwoju państwa. Świadczą o nim dopiero jego obróbka i późniejsze wykorzystanie. Kraje Afryki eksportują własne zasoby, nie mając odpowiednich warunków do ich przetwarzania, natomiast Francja całkowicie zamknęła się na eksport i wykorzystuje wydobyte żelazo na własny użytek.

Aluminium zyskało ogromną popularność, jako materiał łatwy w obróbce. W skali światowej czołowymi producentami są Chiny, Rosja, Kanada i USA. Surowcem, który ma ogromne znaczenie w energetyce, zbrojeniach i telekomunikacji, jest miedź.

Najwięcej produkuje się jej w Chinach, Chile i Japonii. W przypadku wielu metali podczas obróbki stosuje się domieszki, jak na przykład mangan, chrom i nikiel. Dzięki temu zabiegowi, produkty końcowe są twardsze, bardziej wytrzymałe, a zarazem mają większą sprężystość.

http://e-keller.pl/products/farby-do-tampodruku/ Drukujemy naklejki, prowadzimy także wydruk etykiet samoprzylepnych