Posted on

Posiadane aplikacji umożliwiającej kontakt z użytkownikami sieci na całym świecie to nie lada udogodnienie. Szczególnie jeśli zastąpić mają połączenia telefoniczne, których ceny bywają wysokie. Porozumiewać można się w różnoraki sposób – jeżeli posiadamy kamerę internetową i mikrofon rozmówcę możemy zarówno zobaczyć, jak i usłyszeć. Jeżeli nasz komputer nie jest wyposażony w taki sprzęt, pozostaje nam wersja niema – tekstowa.

www.forum-ipe.org

W sieci dostępnych jest wiele bezpłatnych komunikatorów internetowych. Jednymi z popularniejszych są Gadu-Gadu i Skype. Gadu-Gadu to komunikator, który pojawił się na polskim rynku jako pierwszy. Jego początkowe funkcje ograniczały się do komunikowania się w formie tekstowej.

Najnowsze wersje popularnego komunikatora wykraczają poza tę formę i serwują możliwość rozmowy audiowizualnej. Podobnie jest w przypadku Skype’a. Program ten umożliwia dodatkowo dzwonienie na telefony stacjonarne, komórkowe, wysyłanie smsów i faksów. Komunikatory internetowe mają dla swoich użytkowników coraz to szerszą ofertę.