Kamera internetowa

Dla tych, którzy komunikują się przez Internet, kamera będzie niewątpliwym udogodnieniem. Wzbogaci przekaz audio o wizję oraz pozwoli usłyszeć i zobaczyć każdego, kto ma dostęp do sieci. Wybierając kamerę internetową warto zwrócić uwagę na jej rozdzielczość – to ona decyduje o jakości obrazu.

Istotną dla komfortu widzenia, jest też jego prędkość, która przekłada się na płynny odbiór. Im większa prędkość, tym lepiej, jednak w przypadku kamer internetowych uzyskać można ją tylko kosztem rozdzielczości. Ważne, by oba te parametry zrównoważyć.

www.xxiv-ozhs.pl

Większość kamer internetowych ma w sobie funkcję robienia zdjęć i nagrywania filmów. Aparat cyfrowy wbudowany w kamerę nie robi oczywiście zdjęć najwyższej jakości. Ich standardowa rozdzielczość do 2 do 5-ciu megapikseli.

Wybrane modele pozwalają także na regulację nasycenia barw, ostrości i kontrastu, co dodatkowo wpływa na dobrą jakość wykonywanych zdjęć. Na rynku dostępne są także modele z wbudowanym mikrofonem, co pozwala na komunikację bez obowiązku nabywania dodatkowego sprzętu.