Posted on

Posiadanie telefonu to dziś niezbędnik. Wiele osób zastanawia się, czy jest to trend dotyczący wyłącznie łodych ludzi, czy granica wieku została już zatarta? Jak się okazuje, każdy dziś potrzebuje dostępu do połączeń. Ciężko wyobrazić sobie chęć komunikacji z drugą osobą i konieczność robienia tego tylko wtedy, gdy fizycznie się spotkają. Te cechy charakterystyczne są bardzo mocno przypisane osobom starszym. Kiedyś wydawałoby się, że osoba w podeszłym wieku nie jest w stanie skonfrontować się z najnowocześniejszą technologią. W upływie ostatnich lat, z perspektywy doświadczeń zauważalna została drastyczna zmiana. Osoby starsze zmieniły swoje podejście do życia.

Coraz częściej chcą wychodzić z rówieśnikami, mają potrzebę komunikowania się ze światem w sposób ciągły i nieograniczony. Co ciekawe, bardzo szybko się uczą. Przyzwyczajanie ich do nowych technologii można porównywać z małymi dziećmi, które zaskakująco sprawnie potrafią używać nowoczesnych sprzętów, obsługi aplikacji i innych funkcjonalności. Ze względu na wiek i ograniczenia spowodowane chociażby chorobami i dolegliwościami, nie każdy telefon komórkowy będzie odpowiedni dla osoby starszej. Dlatego też przy jego wyborze, należy kierować się takimi cechami jak:

  • Wielkość ekranu. Nie oznacza to oczywiście, że im większy, tym lepszy. Niemniej jednak nie może być za mały.

    Osoby starsze bardzo często zmagają się z problemami wzrokowymi, przez co komfort użytkowania telefonu z małym ekranem mógłby być po prostu uciążliwy;

  • Drugi aspekt to klawiatura. Współcześnie najczęściej korzysta się z dotykowych ekranów. Niemniej jednak osobom starszym bardziej odpowiadać będą tradycyjne klawisze. Dobrze jest o tym pamiętać, ponieważ dzięki temu mniej się denerwują, a użytkowanie telefonu jest przyjemniejsze;
  • Osoby starsze nie do końca cenią sobie technologiczne rozwiązania. Chodzi głównie o to, że irytuje ich chociażby konieczność regularnego ładowania sprzętu. Wybierając więc smartfon dla osoby starszej, lepiej decydować się na modele, które mają ograniczone funkcje. Nie ma co się oszukiwać, babcia, czy dziadek nie będą instalować wszystkich aplikacji i korzystać z takich funkcjonalności w stu procentach.

    Dzięki takiemu wyborowi, możemy być pewni, że telefon będzie miał możliwość dłuższej pracy bez konieczności zasilania.

.