Posted on

Kupując do domu system audio nie należy kierować się tylko i wyłącznie ceną, marką oraz specyfikacją techniczną. Istotnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę jest również wielkość pomieszczenia, w którym zamierzamy korzystać z systemu audio. Dlaczego ma to duże znaczenie? W Jak odpowiednio dobrać zestaw kina domowego do pomieszczenia? Przede wszystkim zanim kupisz system audio, dokładnie rozejrzyj się po pomieszczeniu i oceń, czy masz miejsce na rozmieszczenie poszczególnych elementów systemu. Jeśli marzy Ci się kino domowe z siedmioma głośnikami, ale dysponujesz niewielkim pokojem, dobrze to przemyśl.

Zakup zestawu 7.1 ma sens tylko wtedy, gdy mamy przestrzeń do ustawienia dwóch dodatkowych tylnych głośników tworzących efekt surround. Warto zmierzyć pokój i zabrać ze sobą miarę do sklepu. W ten sposób unikniemy sytuacji, że głośnik nie zmieści się na półce.

W przypadku niewielkich pomieszczeń warto wybierać systemy2:1, które również pozwolą cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem, a nie zabiorą przestrzeni w pomieszczeniu.

Audioklan