Posted on

Dawna funkcja ubrań, które miały chronić przed deszczem, wiatrem i mrozem, już dawno odeszła w zapomnienie. Obecnie ważniejszą potrzebą, potrzebą wysoko rozwiniętych społeczeństw, jest estetyka. Zaspokajaniem obu powyższych wymogów zajmuje się przemysł odzieżowy.

Przy wykorzystaniu skór i materiałów włókienniczych powstają ubrania. Jest to dobro użytkowane na co dzień pod każdą szerokością geograficzną, więc zacięta walka o wpływy na tym rynku ciągle trwa. Nie tak dawno, państwa Europy zostały zalane tanią odzieżą z Chin.

Chiny dużą część towaru eksportują, przy niewielkim imporcie, co daje duże zyski. Kraje europejskie zaś, mimo iż ich znaczenie na światowym rynku wciąż jest bardzo duże, więcej kupują, niż sprzedają. Maleje również wkład Stanów Zjednoczonych w światową produkcję i eksport odzieży, chociaż ciągle jest niemały.

W światowej czołówce producentów odzieży znajdują się jeszcze Indie i Bangladesz. Oba kraje odnotowują w tej kwestii wzrost, chociaż nie tak duży, jak w przypadku Chin.

https://euroland.pl/produkty/a01-sublimacja/a01-kubki/015-biale-zestawy-promo,2,11637 filtry powietrza zewnętrzne