Posted on

Programami niezwykle przydatnymi podczas surfowania po Internecie są wszelkiego rodzaju aplikacje blokujące reklamy. Bloker reklam i wyskakujących okienek zainstalować można w systemie jako odrębny plik – takim rozwiązaniem jest np.

Ad Muncher, który automatycznie blokuje treści utrudniające przeglądanie stron internetowych. Wśród swoich opcji posiada możliwość ręcznego odznaczenia materiałów, które dopuszczamy do wyświetlenia, jak i tych, które chcemy zablokować (gdy program tego nie robi).

Jeżeli korzystamy z przeglądarek internetowych Firefox lub Chrome, możliwe jest zainstalowanie wtyczki – dodatku współdziałającego z przeglądarką. Najpopularniejszym z nich jest AdBlock Plus, który świetnie sprawdza się w swojej roli i jest bardzo prosty w instalacji i obsłudze.

Czasem jednak lubi zablokować zbyt dużo, wówczas wystarczy jednak wyłączyć jego działanie dla wyświetlanych obecnie treści i po problemie. AdBlock wyświetla się w postaci małej czerwonej ikony w górnym prawym roku przeglądarki, po kliknięciu na nią bez trudu modyfikować można jego funkcje.

crm dla firmy szkoleniowej