Posted on

Jeśli korzystasz z programów antywirusowych to bardzo dobrze. Pamiętaj jednak, że hakerzy nie próżnują i nowe wirusy mnożą się z dnia na dzień.

Dlatego też, aby się przed nimi uchronić pamiętaj o tym, by na bieżąco aktualizować swoje programy zabezpieczające. Stara wersja programu antywirusowego może się okazać bezużyteczna w starciu z nowym wirusem.

W ustawieniach wszystkich programów, nie tylko tych antywirusowych, można zaznaczyć opcję automatycznego sprawdzania aktualizacji. To wygodne rozwiązanie dla zapominalskich – system sam będzie monitorował, kiedy pojawi się najnowsza wersja używanego obecnie programu i w przypadku jej znalezienia poinformuje o tym użytkownika.

Komunikat o dostępności aktualizacji pojawia się zazwyczaj przy uruchamianiu programu, daje użytkownikowi dwie możliwości: automatycznej aktualizacji lub odłożenia tego procesu na później. Pamiętaj jednak: im szybciej, tym lepiej.

Może się bowiem zdarzyć tak, że padniesz ofiarą najnowszego wirusa, przed którym stara wersja twojego programu nie będzie w stanie uchronić komputera.

aplikacja sprzedażowa